(archiwum wiadomości) Świątecznie w SP Chechło
data dodania: 26.10.2011
13 grudnia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Chechle na sali gimnastycznej, która zamieniła się w krainę Św. Mikołaja, odbyła się wielka impreza środowiskowa „W krainie Św. Mikołaja”. Inicjatorami tej imprezy były Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
O godz. 18.00 rozpoczął się długo oczekiwany przez przedszkolaków i uczniów wieczór. Obecni byli na nim nie tylko dzieci, rodzice i nauczyciele, ale także zaproszeni goście, m.in.: Wójt Gminy Klucze Kazimierz Ściążko, Zastępca Wójta Ilona Szczęch, Przewodniczący Rady Gminy Klucze Józef Kaczmarczyk, Ksiądz proboszcz Marek Szeląg, Ksiądz diakon Andrzej Nackowski, Sołtys Chechła Maria Sierka.
Najpierw w świąteczny klimat wprowadził wszystkich występ przedszkolaków, którzy pięknie prezentowali się w swoich barwnych kostiumach. Potem Św. Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty, a czas umilały pastorałki i kolędy w wykonaniu chórku ze szkoły Podstawowej w Chechle.
Wszyscy mogli podziwiać artystyczne wytwory dzieci i rodziców oraz skosztować świątecznych wypieków w „Kawiarence pyszności”.
Spotkanie ze Św. Mikołajem było niezwykle udaną imprezą środowiskową, a czar spędzonych wspólnie chwil na długo zostanie w naszej pamięci.
Po tym wyjątkowym wieczorze dzieci z pewnością długo nie mogły zasnąć, opowiadając swoim najbliższym o wspaniałych wrażeniach i spotkaniu z tym, na którego czekały cały rok- Św. Mikołajem.
Bożena Kliś
SP Klucze