Wydarzenia

Niższe stawki podatku od środków transportu

data dodania: 01.12.2011
 
Rada Gminy Klucze uchwaliła nowe, niższe stawki podatków od środków transportowych.
Uchwalenie przyszłorocznych stawek podatków od środków transportowych i od nieruchomości na terenie gminy to jeden z punktów w porządku obrad ostatniej sesji Rady Gminy Klucze.
 
W porównaniu z wysokością podatków obowiązujących na 2011 rok obniżeniu uległy wszystkie przyszłoroczne stawki podatków od środków transportowych. Stawki, które będą obowiązywać w 2012 roku, zostały ustalone na poziomie średniej stawek uchwalonych w gminach powiatu olkuskiego i pobliskiej gminy Dąbrowa Górnicza. Obniżone stawki mogą zapobiec odpływaniu przedsiębiorców prowadzących na terenie gminy działalność transportową, a także zachęcić inych przedsiębiorców do podjęcia takiej działalności.
Zmiana nastąpiła także w podatku od nieruchomości. Ujednolicona została stawka podatkowa stosowana do wszystkich budynków oznaczonych w kategorii opodatkowania jako „pozostałe budynki”. W przyszłym roku wyniesie ona 5,61 zł.
 
 
STAWKI PODATKÓW OD NIERUCHOMOŚCI I ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZONYCH WYKAZACH