Informacja dotycząca opracowania dokumentacji projektowej gazociągu

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
24 sierpnia 2016Firma TRACTEBEL ENGINEERING S.A. opracowuje, na zlecenie OGP GAZ SYSTEM S.A. z siedzibą w Warszawie, dokumentację projektową p.n.: „Gazociąg wysokiego ciśnienia DN1000 MOP 8.4MPa od tłoczni Pogórska Wola do węzła Tworzeń w ramach budowy gazociągu Hermanowice – Strachocina – Pogórska Wola – Tworzeń – Tworóg – Odolanów wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i wielkopolskiego”.


Na całym odcinku projektowany gazociąg jest objęty Ustawą z dnia 24 kwietnia 2009 r. – o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu (tekst jednolity z 2014 r., poz. 1501 z późn. zm.) - zwaną „Specustawą”.
 Komisja Europejska w październiku 2013 r. przyznała inwestycji status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia DN1000 MOP 8.4MPa planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską.W związku z realizacją kolejnego etapu prac projektowych wykonawca informuje, iż na obszarze Gminy Klucze w sierpniu i wrześniu trwać będą prace terenowe polegające m.in. na inwentaryzacji dendrologicznej oraz dokumentowaniu stanu istniejącego (tzw. raporty terenowe) w obrębie projektowanej trasy gazociągu.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-24
Data publikacji:2016-08-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1867