FluMania - zaszczep się przeciw grypie i weź udział w konkursie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 września 2016

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy dbając o rozpowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki grypy, przygotował małe wyzwanie logiczno-intelektualne aplikację mobilną – grę o nazwie FluMania.

W ramch kampani organizoany jest również konkurs Flumaniak 2016 skierowny do szkół podstawowych i placówek medycznych.

Aplikacja FluMania powstała w ramach szeroko zakrojonych działań na rzecz promocji profilaktyki grypy.  Zadaniem  graczy  jest  opanowanie  epidemii  grypy rozprzestrzeniającej się w mieście poprzez szczepienia. Stoi przed nimi szereg zadań logicznych oraz pytań merytorycznych, dzięki którym można zyskiwać bonusy. Na każde pytanie użytkownik znajdzie poprawną odpowiedź, w  trakcie  gry, dzięki czemu  pacjenci mogą uczyć się poprzez zabawę. Aplikację można bezpłatnie pobrać z Google  Play oraz AppStore. Ogólnopolski  Program  Zwalczania  Grypy  jest  społeczną  inicjatywą  niezależnych  ekspertów medycznych. Przesłanką do stworzenia i wdrożenia programu był dostrzegany w Polsce i na świecie problem związany z zachorowaniami na grypę.

W działania Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy  zaangażowali  się  eksperci  medyczni,  liderzy  opinii,  ludzie  nauki,  kultury  oraz  biznesu.
Przedsięwzięcie spotkało się z aprobatą najważniejszych instytucji działających na rzecz poprawy zdrowia publicznego, wielu organizacji zrzeszających lekarzy, pracodawców, związki samorządów i towarzystwa medyczne.
W dobie rozwijających się technologii metoda edukacji przez grę mobilną jest dostosowana  do potrzeb  społeczeństwa,  a  przez  to  jest  bardziej  efektywna.  Podczas  tej  wirtualnej  zabawy społeczeństwo zdobywa świadomość, że dzięki szczepieniom wygra z realnym wirusem unikając przy tym przykrych objawówgrypy, hospitalizacji oraz kosztów związanych z leczeniem.
Szczegółowe informacje o konkursie i regulamin są dostępne na stronie:
www.opzg.pl

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie FluMania

    FluMania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-09-28
Data publikacji:2016-09-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksandra Dziatlowicz
Liczba odwiedzin:2121