Poznawały nowe metody nauczania języka angielskiego

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
19 sierpnia 2015

Nauczycielki języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Kluczach, Aneta Miszczyńska i Mariola Wrońska, skorzystały z możliwości, jakie daje unijny program ERASMUS PLUS.

Projekt autorstwa Anety Miszczyńkiej obejmował tygodniowe szkolenie w Wielkiej Brytanii (Oxford) oraz na Malcie. Nowe metody nauczania poznane na szkoleniach zostaną wykorzystane na lekcjach języka angielskiego.

Możliwość dokształcania się w Oxfordzie w ramach projektu Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej unijnego programu „Uczenie się przez całe życie” ERASMUS PLUS była wyjątkowym doświadczeniem. Zajęcia na tygodniowym kursie doskonaliły umiejętności metodyczne i językowe.

Pobyt w Lake School of English Oxford był szansą doświadczenia profesjonalnego i dynamicznego podejścia do nauczania języka angielskiego w niezwykle przyjaznej szkole z tradycjami w centrum Oxfordu. “Creative teaching in the Primary Classroom” był kursem, w którym uczestniczyli nauczyciele różnych narodowości. Obejmował zagadnienia związane z wprowadzaniem aktywnych metod nauczania, techniki uczenia w dużych klasach, metody projektu, a także wprowadzenie sztuki i literatury do nauczania języka obcego.

Z kolei kurs „Language Fun and Games: Primary School Language Teaching” został zorganizowany przez Executive Training Institute na Malcie, który od wielu lat na bardzo wysokim poziomie prowadzi szkolenia językowe dla różnych grup zawodowych i wiekowych. Został on przeprowadzony w ramach projektu Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej unijnego programu „Uczenie się przez całe życie” ERASMUS PLUS.

Szkolenie na Malcie miało formę praktycznych warsztatów, a praca odbywała się głównie w grupach z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, tablicy interaktywnej i innych materiałów audiowizualnych. Tematyka kursu obejmowała: metody aktywizujące i integrujące, rozwijanie sprawności językowych, nauczanie gramatyki, słownictwa i wymowy, dyktowanie, wykorzystanie piosenki na lekcji języka angielskiego, wykorzystywanie programów informatycznych i internetu, środki dydaktyczne online i preferencje uczenia się.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Oxford

    Oxford

  • Powiększ zdjęcie Malta

    Malta

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-08-19
Data publikacji:2015-08-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Adrian Mrówka
Liczba odwiedzin:2816