Porozumienie na rzecz budowy komisariatu

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 września 2017

Dzisiaj w Urzędzie Gminy w Kluczach podpisano porozumienie o współdziałaniu przy budowie Komisariatu Policji w Kluczach. To kolejny etap wspólnych prac i uzgodnień dla tej inwestycji. 

Porozumienie podpisali: w imieniu Gminy Klucze Wójt Gminy Norbert Bień oraz reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie inspektor Tomasz Zając, Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu.  W podpisanym porozumieniu zostały ustalone zasady realizacji zadania pod nazwa „KP  Klucze – budowa obiektu”.

Przypomnijmy, że w wyniku zawartych wcześniej porozumień Gmina Klucze przekazała w formie darowizny nieruchomość w Kluczach na cel budowy nowego komisariatu policji.  Zajęła się również uzyskaniem pozwolenia na budowę i wykonaniem projektu budynku wraz zagospodarowaniem terenu pod realizację inwestycji. Zadbała też o wykonanie uzgodnień drogowych na dojazd do miejsca, w którym powstanie komisariat.

Koszt całej inwestycji związanej z budową komisariatu wyniesie 4,5 mln złotych. Sama budowa będzie zadaniem inwestycyjnym realizowanym przez Policję, natomiast Gmina Klucze zadba o zagospodarowanie otoczenia komisariatu (urządzenie terenów zielonych, wybudowanie parkingu - zadania te będą zrealizowane na działce będącej własnością gminy). Ponadto gmina finansować będzie koszty budowy kanalizacji deszczowej, przebudowy gazociągu, przebudowy przyłącza elektroenergetycznego i budowy przyłącza wodociągowego. Zgodnie z zawartym porozumieniem Gmina Klucze dofinansuje inwestycję w 2018 roku w wysokości 327 785 zł.

Jak wielokrotnie podkreślał wójt Norbert Bień, powstanie nowego komisariatu jest bardzo ważną inwestycją dla mieszkańców i  ze względów bezpieczeństwa niezbędną dla gminy, która liczy piętnaście tysięcy mieszkańców i piętnaście miejscowości. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-09-29
Data publikacji:2017-09-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1363