Wyróżnienia w Turnieju Jednego Wiersza

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
22 listopada 2017

Uczennice Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym - Anna Kozieł z klasy IV, Aleksandra Płonka i Julia Tomsia z klasy V - otrzymały wyróżnienia w Turnieju Jednego Wiersza, zorganizowanym przez Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. 

Ponadto dwie uczennice szkoły : Nikola Białas z klasy IV i Maja Szymańska z klasy VII otrzymały specjalne wyróżniania od jurora, Andrzeja Krzysztofa Torbusa, krakowskiego poety, prozaika, który docenił ich twórczość i mogły publicznie zaprezentować swoje wiersze w autorskim wykonaniu.

Na konkurs napłynęło łącznie 44 wiersze (14 wierszy z kategorii szkół podstawowych, 3 wiersze w kat. gimnazjalistów i klas VII, 4 w kat. uczniów klas średnich, natomiast 23 wiersze w kategorii dorosłych). W kategorii szkół podstawowych nie przyznano miejsc, a jedynie trzy wyróżnienia. Otrzymały je uczennice z szkoły w Kwaśniowie.

Uroczystość rozdania nagród odbyła się w dworku, w Centrum Kultury w Bolesławiu, a uświetniona została koncertem Haliny Skubis-Kalemby oraz wystawą malarstwa tegorocznego XVII Pleneru Plastycznego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-22
Data publikacji:2017-11-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1129