Zakończenie obchodów 100-lecia niepodległości

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 grudnia 2018

W Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach zorganizowano wydarzenie kulturalno – artystyczne pt. „Pamiętajmy! …zapatrzonych w przeszłość, w dni klęski i chwały…”, które było ostatnim akcentem obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gminie Klucze. 

 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ NA PROFILU FACEBOOK GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KLUCZACH >>>

 

Projekt „Pamiętajmy!” to m. in cykl wykładów edukacyjnych o tematyce niepodległościowej, zajęć teatralno – muzycznych, lekcji tematycznej pn. „Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego” zrealizowanej na naszej scenie i dzisiejszego wydarzenia kulturalno – artystycznego zbudowanego z dwóch części: teatralno- muzycznej i koncertu Chóru „Enigma”. A wszystko to za sprawą Stowarzyszenia „Otwarci” w Bydlinie i Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach informuje GOK.

W wydarzeniu, które odbyło się 16 grudnia, udział wzięli: Chór „Enigma” pod dyrekcją Anny Gertner, Julia Tkacz, Wojciech Ziaja, Kinga i Paulina Kasprzyk, Zuzanna Tomsia, Daria Marzec, Justyna Szczupak-Gałka, Anna Ziaja, Mariusz Bretner, Zespoły: „Rodaczanie”, „Tesamee…” oraz najmłodsze "Pleciugi". Przygotowanie inscenizacji słowno – teatralno – muzycznej - Anna Dudek, scenografia - Anna Płachecka-Śniadach, a realizacja dźwięku - Jacek Żurek. Na zakończenie wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie, do którego zaproszono wszystkich wykonawców, Wójta Gminy Klucze, radnych, prezesa Stowarzyszenia „Otwarci” w Bydlinie i dyrekcję Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach. Projekt "Pamiętajmy!" jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w 2018 roku pn. „Małopolska. Moja wolność”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-12-20
Data publikacji:2018-12-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:556