Wakacyjna wymiana młodzieży

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
5 września 2019

W minione wakacje uczniowie z gminy Klucze wzięli udział w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej i gościli w zaprzyjaźnionym powiecie Kyffhäuser.

Wszyscy uczestnicy mieszkali  w małych domkach bungalow w Ferienpark Feuerkuppe w Sondershausen. Program obfitował w wiele atrakcji, które znajdowały się na terenie parku. Nasi uczniowie mieli okazję rozwijać tam swoje pasje sportowe, artystyczne i przyrodnicze. Do dyspozycji młodzieży były m.in. odkryty basen, boisko wielofunkcyjne, kręgielnia, hala sportowa, ścianka wspinaczkowa, minigolf, mini-zoo i wiele innych atrakcji – informuje Wioletta Auguścik, nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Kluczach.

Jak co roku, największą atrakcją także tegorocznego spotkania młodzieży okazał się Park Rozrywki Belantis koło Lipska. Młodzież z Polski była też pod wrażeniem zwiedzania Erfurtu - stolicy Turyngii. Uczestnicy z Polski i Niemiec chętnie brali udział w integracyjnych grach i zabawach językowych, dzięki którym szybko się zintegrowali i zawiązali nowe znajomości.  

Dzięki dobrej współpracy czas szybko mijał i żal było się rozstawać . Pozostały wspomnienia i zapewnienia, iż za rok wszyscy spotkają się w gościnnej Gminie Klucze. Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, za którą uczestnicy i ich rodzice są ogromnie wdzięczni. Dzięki tej pomocy nasza młodzież mogła nieprzerwanie już po raz 16 uczestniczyć w spotkaniach ze swoimi zachodnimi sąsiadami – informują organizatorzy wymiany.  

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-05
Data publikacji:2019-09-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:407