Uczniowie z Ryczówka z wizytą w olkuskiej komendzie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
3 grudnia 2019

Grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku odwiedziła olkuską powiatową komendę Policji. Młodzież poznała specyfikę pracy policjanta, zobaczyła strzelnicę i specjalny pokój z lustrem weneckim. Każdy z naszych gości otrzymał od nas pamiątkowy dyplom z odciskiem swoich linii papilarnych – informują gospodarze spotkania.

Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu są zawsze otwarci na wszelkie prośby, które dotyczą zwiedzania jednostki, szczególnie przez młodzież zaciekawioną naszym zawodem. W ten sposób  uczniowie poznają mundurowych i mogą z bliska przyjrzeć się ich pracy oraz wyposażeniu, jakie na co dzień policjanci wykorzystują w służbie. W ubiegłym tygodniu olkuska komenda gościła w swoich murach niezwykle miłych uczniów z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku – informuje podkom.  Katarzyna Matras, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Policjanci przedstawili młodzieży, na czym polega służba, w jaki sposób przebiega proces rekrutacji do policji i jak wygląda praca  w poszczególnych komórkach jednostki. Poruszane były różne tematy m.in. odpowiedzialność karna nieletnich i szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W dalszej części spotkania młodzież została oprowadzona po  budynku komendy, co wywołało wśród uczniów  bardzo pozytywne wrażenia. Pobyt na komendzie policji cieszył się dużym zainteresowanie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-12-03
Data publikacji:2019-12-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:620