Seniorzy grają w speed-ball

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
14 lutego 2020

Na początku lutego do Drzewicy w województwie łódzkim zjechali seniorzy z Małopolski, aby doskonalić warsztat w nowej dyscyplinie, którą jest speed-ball. Nasi seniorzy są aktywni, ambitni i spragnieni innowacji. Swoją postawą mogą zawstydzić niejednego młodego człowieka – piszą organizatorzy spotkania w Drzewicy, dokąd wybrali się także seniorzy z Klucz, przywożąc stamtąd nagrodę za zajęcie III miejsca w speed-ballu.

Reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Rad Seniorów w przez trzy dni uczestniczyli w intensywnych treningach, dzieli się inspiracjami, oraz rywalizowali w zawodach. W czasie wizyty studyjnej mieli możliwość podzielić się dobrymi praktykami ze swoich organizacji. Seniorzy opowiadali o swoich działaniach w lokalnych społecznościach. Nie zabrakło miejsca na integrację podczas wieczornych uroczystych kolacji. Ponadto uczestnicy przez trzy dni mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem członka kadry polskiej w speed-ballu, Zbigniewa Bizonia.

Zwieńczeniem wyjazdu były zawody, w czasie których uczestnicy rywalizowali o trofea w konkurencji indywidualnej grze na czas – super solo.  III miejsce w turnieju zajęły: Teresa Nocoń i Maria Cynkier z UTW w Kluczach! Nagrody i dyplomy wręczył Burmistrz Miasta Drzewica - Janusz Bernard Reszelewski, dziękując za zaangażowanie i chęć popularyzowania nowego sportu. 

Wizyta została zorganizowana  w ramach projektu  "Speed-ball Senior"  dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia, które promuje nowy sport w środowisku senioralnym.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie W zawodach speed-ball uczestniczyli reprezentanci UTW KLucze

  W zawodach speed-ball uczestniczyli reprezentanci UTW KLucze

 • Powiększ zdjęcie Doskonalenie umiejętności pod okiem członka kadry polskiej w speed-ballu, Zbigniewa Bizonia.

  Doskonalenie umiejętności pod okiem członka kadry polskiej w speed-ballu, Zbigniewa Bizonia.

 • Powiększ zdjęcie Speed-ball cieszy się powodzeniem wśród seniorów

  Speed-ball cieszy się powodzeniem wśród seniorów

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-02-14
Data publikacji:2020-02-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:338