Zmiany w sposobie realizacji komunikacji miejskiej

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
26 marca 2020

Informacja Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu: Zmiany w sposobie realizacji komunikacji miejskiej wynikające z ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Szanowni Państwo, nasi Pasażerowie!

W związku z wejściem w życie kolejnych zarządzeń dotyczących ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa zostają wprowadzane zmiany w sposobie realizacji komunikacji miejskiej. 
 
    1. Będziemy na bieżąco obserwować ruch pasażerów i podejmować decyzje adekwatne do sytuacji. Będą prowadzone kontrole napełnień szczególnie w godzinach szczytu. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie.
 
    2. Na drzwiach wejściowych sukcesywnie będą pojawiać się informacje o dopuszczalnej liczbie pasażerów w pojeździe podczas wprowadzonych ograniczeń.

    3. W każdym autobusie jednorazowo może znajdować się maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Po przekroczeniu pojemności wozu kierowca nie będzie zabierał następnych pasażerów. Czyli jeśli przykładowo w pojeździe jest 30 miejsc siedzących, pasażerów może być co najwyżej 15.
 
    4. W soboty (od 28 marca) autobusy komunikacji miejskiej kursują wg. rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele i święta. Z wyłączeniem linii 467, która będzie kursować bez zmian wg. sobotniego rozkładu jazdy.
 
    5. W niedziele i święta (od 29 marca) autobusy komunikacji miejskiej będą kursować od godz. 8  (pierwsze wyjazdy z Olkusza). Ostatnie wyjazdy z Olkusza będą realizowane do godz. 16:00 (wszystkie powroty z poszczególnych miejscowości do Olkusza  po godz. 16:00 będą wykonane). Linia PSK kursuje bez ograniczeń.
Linia 467 w niedziele  i święta będzie zawieszona.
 
    6. Od poniedziałku tj. od 30 marca będą wprowadzone ograniczenia w realizacji kursów w dni robocze. Kursy do pracy i z pracy w godzinach szczytu zostaną utrzymane. Pozostałe wybrane kursy na których na dzień dzisiejszy obserwowane były znikome napełnienia zostaną czasowo zawieszone (szczegóły w opracowaniu).
 
Prosimy wszystkich państwa o wyrozumiałość i zachowywanie się zgodnie z przepisami obowiązującymi w stanie epidemii, z respektowaniem ograniczeń w przemieszczaniu się jedynie do sytuacji bezwzględnie koniecznych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie ZKGKM w Olkuszu

    ZKGKM w Olkuszu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-26
Data publikacji:2020-03-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:176