JUROMANIA 2020 – sprawdź atrakcje tegorocznego Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
10 września 2020

Nocny „Rajd Świetlika” na Pustyni Błędowskiej oraz jurajska uczta na zamku w Bydlinie z jarmarkiem rzemiosł, zabaw i warsztatów – to program tegorocznej JUROMANII w Gminie Klucze. Ale JUROMANIA to święto całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, które w tym roku organizowane jest w 20 obiektach Małopolski i Śląska! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano na weekend 18 – 20 września!

Dwa województwa, jurajskie gminy i miasta, jak również wiele instytucji kultury i stowarzyszeń włączyły się w stworzenie projektu promującego Jurę Krakowsko-Częstochowską. Efektem współpracy jest JUROMANIA - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, którego celem jest wypromowanie regionu oraz przedłużenie sezonu turystycznego na Jurze.

Tegoroczna JUROMANIA odbędzie się w dniach 18 – 20 września, w dwudziestu obiektach na Jurze, w obu województwach – małopolskim i śląskim.

W Gminie Klucze przygotowano dwudniowy program w ramach Juromanii. W piątek, 18 września, zapraszamy na Pustynię Błędowską na punkt startowy nocnego „Rajdu Świetlika”, który rozpocznie się o godz. 20.00 na „Róży Wiatrów”. Uwaga – obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 6428 508 wew. 55

Natomiast w sobotę, 18 września, zapraszamy do Bydlina na ruiny zamku, gdzie hasłem tegorocznej imprezy jest „Jurajska uczta u Niemierzy herbu Strzała”. Na odwiedzających czekają atrakcje w postaci jarmarku lokalnych przysmaków, warsztaty rzemiosł dawnych średniowieczna kuchnia z wypiekiem podpłomyków, młyno-piekarnia z warsztatami wytwarzania pieczywa według historycznych receptur, pokazy rycerskiego rynsztunku, trening z celności strzału z łuków i kusz, a także quizy wiedzy o Jurze oraz konkursy plastyczne z nagrodami. Będzie również ścianka wspinaczkowa.

SZCZEGÓŁY – NA DOŁĄCZONYM PLAKACIE!

 

A JAKIE ATRAKCJE PRZYGOTOWANO W POZOSTAŁYCH OBIEKTACH NA JURZE?

TO MOŻESZ SPRAWDZIĆ NA OFICJALNEJ STRONIE INTERNETOWEJ JUROMANII www.juromania.pl

 

www.juromania.pl - sprawdź program tegorocznej JUROMANII

 

Uwaga! Aby imprezy przebiegały bezpiecznie, organizatorzy wydarzeń związanych z Juromanią, odbywających się w obiektach na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, będą dbać o przestrzeganie zasad niezbędnych w czasie epidemii koronowirusa.

Konieczne będzie przede wszystkim zachowanie dystansu społecznego, a także zasłanianie ust i nosa. Przewidziane są stanowiska do dezynfekcji rąk.

Przy stoiskach informacyjnych będą umiejscowione wytyczne (w formie wydrukowanego regulaminu) dotyczące zasad bezpieczeństwa w związku z covid-19. Zasady te będą przypominane i nagłasniane przez konferansjera w czasie trwania imprez.

 

Program Juromanii w Gminie Klucze:


 

PARTNER: https://www.gaz-system.pl/

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Program tegorocznej Juromanii w Gminie Klucze

  Program tegorocznej Juromanii w Gminie Klucze

 • Powiększ zdjęcie W tym roku również organizujemy nocny rajd po Pustyni Błędowskiej

  W tym roku również organizujemy nocny rajd po Pustyni Błędowskiej

 • Powiększ zdjęcie Będą również atrakcje pod ruinami zamku w Bydlinie!

  Będą również atrakcje pod ruinami zamku w Bydlinie!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-09-10
Data publikacji:2020-09-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1106