Pomoc rodzinie z Klucz po pożarze domu

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 lutego 2021

Wczoraj w Kluczach w godzinach popołudniowych doszło do groźnego pożaru domu jednorodzinnego przy ulicy Bolesławskiej. Mieszkańcy zniszczonego domu otrzymali już pomoc kwaterunkową zapewnioną przez Wójta Gminy Klucze – do czasu przygotowania mieszkania zastępczego rodzina została zakwaterowana w obiekcie hotelarskim w Jaroszowcu. Pomoc zorganizowali także mieszkańcy - od wczoraj na stronie internetowej zrzutka.pl, społecznościowym narzędziu do organizowania zbiórek pieniężnych m.in. na cele charytatywne, można wpłacać datki na pomoc poszkodowanej w pożarze rodzinie z Klucz.

Wczorajszy pożar gasiły cztery zastępy strażaków: trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej - z Kwaśniowa, Bydlina i Ryczówka – oraz olkuska jednostka Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy opanowali pożar, ale dach domu został całkowicie strawiony ogniem. Dzisiaj strażacy z OSP w Kluczach zabezpieczą dom plandekami do czasu rozpoczęcia prac budowlanych związanych z odbudową dachu.

Od wczoraj za pomocą internetowego narzędzia do organizowania zbiórek pieniężnych (społecznościowe finansowanie na dowolne cele, w tym cele charytatywne) można wpłacać datki na rzecz zorganizowania pomocy trojgu mieszkańcom Klucz, których dotknęła tragedia pożaru domu rodzinnego.
Osoby, które chcą dołączyć się do zbiórki, mogą zrobić to przez stronę zrzutka.pl - link do strony i celu zbiórki pod nazwą „Odbudowa domu dla rodziny z Klucz” Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pożar domu przy ulicy Bolesławskiej w Kluczach (zdjęcia: Zdjęcia: Paweł Pałka, Krzysztof Syguła/patrol998-malopolska)

    Pożar domu przy ulicy Bolesławskiej w Kluczach (zdjęcia: Zdjęcia: Paweł Pałka, Krzysztof Syguła/patrol998-malopolska)

  • Powiększ zdjęcie Ogień strawił dach domu

    Ogień strawił dach domu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-02-25
Data publikacji:2021-02-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:935