„Co się kryje w sercu na dnie” – pędzel i pióro

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 marca 2016

W  galerii w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu odbyły się dwa niecodzienne wydarzenia kulturalne: wernisaż prac dzieci powstałych w pracowni plastycznej pod kierunkiem pana Wiesława Nadymusa

( Małej Akademii Sztuki ) oraz spotkanie autorskie i promocja książki „Co się kryje w sercu na dnie”, będąca efektem warsztatów myśli oraz warsztatów literackich „od słowa do słowa” uczących jak z napisanych na zasadzie kojarzeń słów zbudować opowiadanie, tak by powstały tekst był porywający i dla każdego inny. Warsztaty przeprowadziły Bożena Dąbrowska – świetlica GOK w Jaroszowcu i Ewa Stańczyk GBP filia w Jaroszowcu.

Mali twórcy pióra i pędzla mieli sposobność opowiedzieć o sobie, o swoich marzeniach, fantazjach, a także o powstałych tekstach literackich i obrazach plastycznych. Prace prezentują ciekawe i różnorodne rozwiązania tematyczne. Wykonane są w różnych technikach plastycznych z projektami witraży włącznie. W tych małych „dziełach” dostrzec można  wrażliwość na piękno i otaczający nas Świat. Spontaniczność, szczerość  i radość tworzenia potęguje zastosowana forma i kolorystyka. Osobowość i indywidualizm dziecka jest czytelny i łatwo w pracach postrzegany. Dzieci odpowiadały również na zadawane im pytania, co to znaczy być dorosłym, co znaczy być dobrym czytelnikiem, co to jest miłość, czy za kilka lat będzie istniało życie na ziemi, jak wyglądają kosmici, dlaczego kobiety się malują?  Itd. Jednocześnie na te same pytania odpowiadały osoby dorosłe przybyłe na spotkanie, wskazane przez dziecko. Miejscami wywołało to dyskusję pomiędzy poglądami dzieci i dorosłych.

Na zakończenie autorzy podpisywali książkę i rozdawali autografy.

A w podziękowaniu za miłe spotkanie otrzymały paczki ufundowane przez pana Marcina Grojca Radnego Jaroszowca oraz przez Dyrektorów Gminnego Ośrodka Kultury.

Wydawcami książki „Co się kryje w sercu na dnie” są Gminna Biblioteka Publiczna filia w Jaroszowcu i Gminny Ośrodek Kultury świetlica w Jaroszowcu. Wydanie książki objęte jest mecenatem.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dzieci na wernisarzu sztuki

  Dzieci na wernisarzu sztuki "Małej Akademi Sztuki"

 • Powiększ zdjęcie Prace malarskie

  Prace malarskie

 • Powiększ zdjęcie Ekspozycja prac dzieci

  Ekspozycja prac dzieci

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-03-29
Data publikacji:2016-03-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Tomasz Tomsia
Liczba odwiedzin:2185