Ogólnopolski sukces literacki uczennicy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
7 czerwca 2016

3 czerwca został rozstrzygnięty VI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Radość pisania" organizowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie.

W gronie laureatów znalazła się uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach Oliwia Auguścik.

Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była Julii Hartwig, a uczestnicy zainspirowani biografią lub twórczością poetki mogli napisać pracę, dokonując wyboru jednej z trzech kategorii: opowiadanie, esej lub wiersz. Oliwia zdecydowała się na esej rozwijający sentencję poetki: „Niezapisane wspomnienia więdną jak nieuprawiany ogród". Ciekawy i oryginalny sposób realizacji tematu oraz wprawne pióro zapewniły uczennicy kluczewskiego gimnazjum duży sukces.

Podczas uroczystego wręczenia nagród, na który zostali zaproszeni finaliści z całej Polski, Oliwia odebrała dyplom i nagrody za zajęcie II miejsca. Ogłoszeniu wyników towarzyszył program artystyczny dotyczący twórczości Julii Hartwig, a także krótkie podsumowanie poziomu konkursu objętego Honorowym Patronatem przez Małopolskiego Kuratora Oświaty i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Warto dodać, że jest to kolejny spektakularny sukces gimnazjalistki z Klucz. W tym roku w konkursach literackich o zasięgu ogólnopolskim i powiatowym Oliwia stawała na podium już kilka razy, zdobywając: I m. w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Z orłem białym przez wieki", II m. w Powiatowym Konkursie na Recenzję Teatralną, dyplom uznania w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd", zdobyła również tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.
Opiekunem naukowym Oliwii jest pani Iwona Boruń.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Ogólnopolski sukces literacki Oliwii Auguścik

  Ogólnopolski sukces literacki Oliwii Auguścik

 • Powiększ zdjęcie Ogólnopolski sukces literacki Oliwii Auguścik

  Ogólnopolski sukces literacki Oliwii Auguścik

 • Powiększ zdjęcie Ogólnopolski sukces literacki Oliwii Auguścik

  Ogólnopolski sukces literacki Oliwii Auguścik

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-07
Data publikacji:2016-06-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksandra Dziatlowicz
Liczba odwiedzin:1877