Gmina Klucze

Informacja ze spotkania w związku z wizją terenową, jaka miała miejsce w dn. 11.10.2017 r. na terenie Klucz-Osady

16 października 2017

Informacja ze spotkania w związku z wizją terenową, jaka miała miejsce w dn. 11.10.2017 r. na terenie Klucz-Osady

 

  1. Podczas wizji obecni byli:insp. Kazimierz Liszka i Dawid Solecki z Wojewódzkiej Inspekcja Ochrony Środowiska w Krakowie oraz st.asp. Rafał Kowalski, st. ogn. Paweł Ciećko,  st. ogn. Grzegorz Stal z Jednostki Ratowniczo – Gaśnicza nr 6 w Krakowie.
  2. Jednostka Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego nr 6 z Krakowa w obecności przedstawiciela Inspektoratu Sanitarnego w Olkuszu - Głównego Specjalisty ds. Systemu Jakości – Pani Agaty Kuli ponownie przeprowadziła pomiary stężeń związków chemicznych w wyznaczonym przez Wójta Gminy Klucze punktach: Klucze-Osada, Cieślin, Golczowice, Zalesie Golczowskie, Kolbark, Klucze-Rozlewisko.

Przeprowadzono badania detektorami:

 

3. We wszystkich wskazanych punktach nie stwierdzono obecności  (wartości „0”) ww. związków, w kierunku których przeprowadzono badania, poza dwoma wyjątkami:

W miejscowościach poza Kluczami zapach dymu wyczuwalny był dość mocno
w Golczowicach i słabo wyczuwalny w Cieślinie.

4. Z wizji przeprowadzonej przez inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska i Inspektora Sanitarnego wynika, że:

Ponadto zalecono zakup maseczek przeciwpyłowych ze względu na pojawienie się zagrożenia pyłowego związanego z dogaszaniem pogorzeliska oraz planowanym wyburzeniem pozostałości hal magazynowych.

5. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie pobrał próbkę powietrza
w rejonie największego zadymienia – parking Klucze-Osada. Pobrano również 3 próbki wody z rzeki Biała Przemsza w odcinku znajdującym się poniżej hal magazynowych.

W ocenie WIOŚ Kraków badania gleby należy rozważyć dopiero po całkowitym wygaszeniu pożaru. W związku z przeprowadzoną wizją lokalną dotyczącą dużego zadymienia ww. obszarów w Kluczach-Osadzie w dniu dzisiejszym, zastępca Dyrektora WIOŚ w Krakowie poinformował Wójta Gminy Klucze o poszerzeniu badań przedmiotowego terenu.

 

Po podpisaniu protokołu ze spotkania i wizji lokalnej z dnia 11.10.2017 r. na terenie Klucz-Osady opublikujemy ten dokument na naszej stronie internetowej

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-16
Data publikacji:2017-10-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1277