Zuzanna Jurkiewicz utytułowaną młodą poetką

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 grudnia 2017

14 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia w Bytomiu rozstrzygnięto XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki Młodych „Nadchodzące pokolenie”. Pierwszą nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Zuzanna Jurkiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej w Kluczach . 

Konkurs, którego tradycje sięgają 1985 roku, dał wszystkim uczestnikom możliwość zaprezentowania czterech wierszy własnego autorstwa. Najlepsze teksty nie tylko odczytano podczas uroczystej gali, ale też opublikowano w specjalnym numerze magazynu artystycznego „Kurhan". To jednak nie koniec miłych niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Po wręczeniu nagród młodzi poeci stanęli do rywalizacji w turnieju jednego wiersza. Tu zwycięzcę wybierano już bez względu na kategorię wiekową, stąd uczniowie oddziałów gimnazjalnych, klas siódmych, szkół ponadgimnazjalnych i wyższych byli traktowani tak samo.

Ku naszej wielkiej radości jury w składzie Marcin Hałaś (poeta, publicysta), dr Krzysztof Karwat (krytyk, publicysta i poeta) i Beata Kukowka (nauczyciel j. polskiego) ponownie nagrodziło naszą uczennicę pierwszym miejscem, doceniając w zaprezentowanym tekście świadomy dystans i autoironię.

Warto dodać, że Zuzia lubi mierzyć się z ambitnymi zadaniami, o czym świadczy też jej udział w powiatowym konkursie „Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce 2017”. I tu okazała się bezkonkurencyjna, stąd 13 grudnia 2017r. na uroczystości wręczenia nagród otrzymała dyplom za zajęcie 1 miejsca.

   

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Laureaci XX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Młodych „Nadchodzące pokolenie”

    Laureaci XX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Młodych „Nadchodzące pokolenie”

  • Powiększ zdjęcie Zuzanna Jurkiewicz - zdobywczyni I miejsca w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Młodych „Nadchodzące pokolenie” w kategorii szkół gimnazjalnych

    Zuzanna Jurkiewicz - zdobywczyni I miejsca w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Młodych „Nadchodzące pokolenie” w kategorii szkół gimnazjalnych

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-20
Data publikacji:2017-12-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Magda Moroń
Liczba odwiedzin:998