Gmina Klucze

Wniosek o dopłaty tylko przez Internet

30 stycznia 2018

Uwaga, rolnicy! Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski  składane będą w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

 

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez Internet

 

Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski  składane będą w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa służyć będzie pomocą techniczną, przeprowadzi też w gminach szkolenia z obsługi aplikacji. Od 15 marca w siedzibach ARiMR dostępne będą stanowiska internetowe, przy których rolnicy będą mogli z pomocą pracowników skorzystać z aplikacji eWniosekPlus.

Pomocą będą służyć też instytucje i organizacje rolnicze, w tym Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

 

Zamiast wniosku można złożyć Oświadczenie

 

W tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich możliwe będzie złożenieOświadczenia, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 roku. Formularz Oświadczenia dostępny będzie na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Termin składania oświadczeń wyznaczonood 15 lutego do 14 marca2018 r.

Z takiego rozwiązania będzie mógł skorzystać rolnik, w którego gospodarstwie powierzchnia gruntów ornych wynosiła mniej niż10 ha i ubiegał się w 2017 roku:

 

Informacje dotyczące eWniosku i Oświadczenia

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wniosek o dopłatę - przez internet!

    Wniosek o dopłatę - przez internet!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-30
Data publikacji:2018-01-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1545