Literackie talenty z Klucz nagrodzone

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
26 lutego 2018

Lawina nagród spłynęła na literacko utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach podczas finału XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bolesławska Zima Prozy. 

To już kolejna szczęśliwa dla nas edycja tego konkursu, o czym przekonaliśmy się 23 lutego 2018 r. w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu, gdzie uhonorowano autorów najlepszych prac. Każdy uczestnik, biorący udział w zmaganiach konkursowych, miał za zadanie napisać pracę w dowolnym gatunku literackim realizującą motyw „Karnawał i ... miłość”. Utwory młodych adeptów sztuki pisarskiej oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klasy IV-VI oraz młodzież gimnazjalna i licealna – informuje Szkoła Podstawowa w Kluczach.

Uczniowie SP w Kluczach okazali się bezkonkurencyjni w drugiej kategorii, zebrali bowiem wszystkie możliwe nagrody. I miejsce zdobyła Daria Marzec z kl.2a za opowiadanie „Zaśmiej się ze zmory, a odfruną złe potwory”, II miejsce przypadło Zuzannie Jurkiewicz z kl. 2a autorki pracy „Gdy się kocha, czas nie gra roli”, dwa III miejsca przyznano uczennicom klasy 3a: Julii Piłce za utwór „Po burzy zawsze wychodzi słońce?” i Martynie Leśniak  za opowiadanie „Tak daleko... i tak blisko”.

Uznanie w oczach jury wzbudziły też prace naszych uczniów w młodszej grupie wiekowej. Komisję konkursową oczarował Mateusz Kwaśniewski z klasy 4c za sprawą opowiadania „Babcia i jej skarb”. To jemu przypadła I nagroda. Z kolei wyróżnienie trafiło w ręce Błażeja Borunia za humoreskę „Rozterki Bożenki. Miłość rodzinna” - informuje szkoła.

Słowa uznania oraz gratulacje otrzymała także pani Iwona Boruń- opiekun naukowy wszystkich nagrodzonych uczniów z Klucz.

Sama uroczystość miała wyjątkowy przebieg. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły gratulacje Wójta Gminy Bolesław Krzysztofa Dudzińskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Ewy Dychtoń, Dyrektora Centrum Kultury Barbary Rzońcy i organizatorki konkursu Beaty Bazan-Bagrowskiej. Bardzo cenne okazały się wyczekiwane przez uczniów pokonkursowe refleksje jurora Jarosława Nowosada - prozaika, krytyka, eseisty i dziennikarza, który ze względu na swoją nieobecność, przekazał specjalny list do odczytania z komentarzem do każdej nagrodzonej i wyróżnionej pracy.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Laureaci nagród literackich

    Laureaci nagród literackich

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-26
Data publikacji:2018-02-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:684