Gmina Klucze

Enigma – nowy chór zaprasza do siebie!

31 sierpnia 2018

Niespełna cztery miesiące temu w Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach powstała nowa grupa wokalna - Chór Enigma (z gr. zagadka). Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć występ chóru na scenie. „Enigma” zadebiutuje w programie artystycznym na niedzielnych dożynkach w Rodakach, 2 września.

Na razie w Chórze Enigma śpiewają same panie, ale jeśli pojawią się mężczyźni, którzy chcą rozwijać wokalne pasje, to oczywiście chętnie ich przyjmiemy – zachęca Anna Gertner, wokalistka i dyrygentka, która prowadzi kluczewski chór.

„Enigmę” tworzy trzynaście pań. Chórzystki pracowały początkowo nad prawidłową techniką śpiewu i oddechu. Powstał też wstępny repertuar.

Na dożynkach panie wykonają kilka pieśni ludowych, oczywiście w opracowaniu kilkugłosowym. W najbliższych planach chóru jest praca nad repertuarem patriotycznym, kolędowym, a w późniejszym czasie także rozrywkowym, gospel i innym – informuje Anna Gertner.

Chór Enigma nie zakończył naboru, wciąż można zasilić jego szeregi.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno panie jak i panów, do wstąpienia do Chóru Enigma. Próby odbywają się w każdą środę o godzinie 17.00 w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach – informuje dyrygentka.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie W

    W "Enigmie" jest nie tylko pracowicie, ale też rozrywkowo! Masz pasję wokalną? Dołącz do nowego chóru w Kluczach!

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-08-31
Data publikacji:2018-08-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1223