Wspomnienia z wakacji z „Tęczą”

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
6 września 2018

Wychowawcy Placówek Wsparcia Dziennego „Tęcza” w Kluczach i Ryczówku przygotowali w te wakacje wiele atrakcji dla dzieci.

Placówki „Tęcza” prowadzone są przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze.  Działalność ta jest zadaniem współfinansowanym przez Gminę Klucze z zakresu pomocy społecznej. Do obu placówek - w Kluczach i Ryczówku - uczęszcza łącznie 60 wychowanków.

Na okres wakacji wychowawcy placówek przygotowali dla dzieci wiele atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Były gry sportowe, kreatywne zabawy edukacyjne, zajęcia plastyczne i techniczne, a także zabawy integrujące grupę - kalambury, gry planszowe, uwielbiane "muzyczne krzesełka". Stałym elementem każdego dnia były też zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Czas umilały też zabawy z chustą animacyjną, puszczanie dużych baniek mydlanych i malowanie buziek. Nie zabrakło również warsztatów dla dzieci w integracji z uczestniczkami Ośrodka Wsparcia Osób Starszych i Młodzieży  – informuje stowarzyszenie (SFOK).

W wakacje dzieci miały również okazję wziąć udział w wycieczkach jednodniowych, m.in. do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju oraz do Jaskini Nietoperzowej, Pieskowej Skały i Ojcowa. Ponadto trzydziestoosobowa grupa dzieci z gminy Klucze wzięła udział w kolonii nad Bałtykiem, w Ustce.  Ciekawym wydarzeniem zorganizowanym przez placówki w czasie wakacji był Mini Rajd Militarny na Pustyni Błędowskiej przygotowany we współpracy z organizatorami Biegu Herosa w ramach projektu "PUSTYNNA BURZA - odtworzenie i promocja militarnego dziedzictwa Pustyni Błędowskiej” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Dodatkowo w Bogucinie Dużym odbywały się zajęcia w ramach projektu „Ruch i zabawa to super sprawa”z zakresu zdrowia publicznego Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018 dla Gminy Klucze.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Trzydziestoosobowa grupa dzieci z gminy Klucze wzięła udział w kolonii nad Bałtykiem, w Ustce.

  Trzydziestoosobowa grupa dzieci z gminy Klucze wzięła udział w kolonii nad Bałtykiem, w Ustce.

 • Powiększ zdjęcie Dzieci uczestniczyły w wycieczkach jednodniowych, m.in. do Pieskowej Skały.

  Dzieci uczestniczyły w wycieczkach jednodniowych, m.in. do Pieskowej Skały.

 • Powiększ zdjęcie Warsztaty dla dzieci w integracji z uczestniczkami Ośrodka Wsparcia Osób Starszych i Młodzieży

  Warsztaty dla dzieci w integracji z uczestniczkami Ośrodka Wsparcia Osób Starszych i Młodzieży

 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-06
Data publikacji:2018-09-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:767