Gmina Klucze

Publikacja „Mała wieś – duża historia”

28 listopada 2019

 „Krzywopłoty – mała wieś – duża historia. W 105 rocznicę Bitwy pod Krzywopłotami”- to tytuł publikacji, powstałej w ramach programu Działaj Lokalnie. W Krzywopłotach odbyło się spotkanie związane z tym nowym wydawnictwem.

W Krzywopłotach odbyły  się spotkania (26 - 27 listopada 2019 r.) związane z promocją publikacji zatytułowanej „Krzywopłoty – mała wieś – duża historia. W 105 rocznicę Bitwy pod Krzywopłotami”. Wydawnictwo powstało dzięki środkom z programu „ Działaj Lokalnie”, którego operatorem jest Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. Realizatorem projektu jest OSP Krzywopłoty.

W spotkaniu i dyskusji na temat publikacji uczestniczyli m.in. członkowie OSP, rady sołeckiej, sołtys Krzywopłot, pracownicy Urzędu Gminy Klucze, zainteresowani publikacją oraz osoby bezpośrednio zaangażowane w prace nad powstaniem książki.

Wieczory odbyły się w kameralnej atmosferze, a uczestnicy spotkania dyskutowali m.in. znaczeniem publikacji  dla obecnych i przyszłych czytelników, zwłaszcza mieszkańców Krzywopłot. Złożono także podziękowania dla projektodawców tego przedsięwzięcia, które było inicjatywą wychodzącą od środowiska lokalnego. Podkreślano także bezpośrednie zaangażowanie w działania takie jak zbieranie dokumentów , fotografii i relacji przekazywanych niegdyś przez najstarszych mieszkańców sołectwa.

Publikacja Krzywopłoty – mała wieś – duża historia” opowiada m.in. o największym (pod względem historycznym) wydarzeniu w miejscowości, czyli o bitwie pod Krzywopłotami. Dokumentuje także działania podejmowane w Krzywopłotach na rzecz upamiętnienia tamtego historycznego okresu, takie jak kolejne edycje pikników historycznych JURA 1914 czy inne formy upamiętnienia (obelisk Józefa Piłsudskiego, tablica poświęcona poległym legionistom, ścieżka historyczna).

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-11-28
Data publikacji:2019-11-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1064