Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

We wrześniu w Krzywopłotach – kolejna inscenizacja bitwy z 1914 roku

Przejdź do - We wrześniu w Krzywopłotach – kolejna inscenizacja bitwy z 1914 roku

Już po raz piąty w Krzywopłotach będziemy mieli okazję zobaczyć inscenizację bitwy legionistów Józefa Piłsudskiego podczas pikniku historycznego JURA 1914. Tegoroczna edycja pikniku odbędzie się 15 września i przypada w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

16 lipca 2018
Czytaj więcej o: We wrześniu w Krzywopłotach – kolejna inscenizacja bitwy z 1914 roku

Finał projektu pod hasłem "Z PZU po lekcjach"

Przejdź do - Finał projektu pod hasłem "Z PZU po lekcjach"

W roku szkolnym 2017/2018 odbywały się działania projektu pn. „LOTNI - Logika, Obserwacja, Turystyka, Nauka, Integracja” w ramach programu „Z PZU po lekcjach” współfinansowanego przez Fundację PZU.

16 lipca 2018
Czytaj więcej o: Finał projektu pod hasłem "Z PZU po lekcjach"

Bezpłatne badanie słuchu

Przejdź do - Bezpłatne badanie słuchu

W środę 18 lipca w budynku Urzędu Gminy Klucze od godz. 10.30 odbędzie się bezpłatne badanie słuchu. Zapisy pod numerem telefonu 642-85-08 lub osobiście w Urzędzie Gminy Klucze. Organizatorzy akcji badania zapraszają osoby po 50 roku życia oraz osoby z niedosłuchem. SZCZEGÓŁY - w załączonej informacji.

16 lipca 2018
Czytaj więcej o: Bezpłatne badanie słuchu

Dla spragnionych - woda z dystrybutora

Przejdź do - Dla spragnionych - woda z dystrybutora

Dzieci po harcach na placu zabaw czy korzystający z siłowni w odnowionej części parku w Kluczach mogą już korzystać z wody pitnej na miejscu – z dystrybutora. Urządzenie ma trzy źródła wody, które pozwalają napić się jej od razu, napełnić wodą butelki, a także nalać wody dla psa, do specjalnie nisko położonej misy. Cztery estetycznie wykonane „Zdroje Wody Pitnej” stanęły w publicznych miejscach w gminach powiatu olkuskiego, będących członkami PWiK: w Kluczach, Olkuszu, Bukownie i Bolesławiu.

13 lipca 2018
Czytaj więcej o: Dla spragnionych - woda z dystrybutora

Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły rekrutację w Małopolsce

Przejdź do - Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły rekrutację w Małopolsce

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to piąty rodzaj Sił Zbrojnych RP - obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. W naszym regionie formuje się 11 Małopolska Brygady Obrony Terytorialnej. Na jej dowódcę został wyznaczony płk Krzysztof Goncerz, wywodzący się z Wojsk Specjalnych i Powietrznodesantowych. Postępowanie rekrutacyjne dla ochotników do WOT ruszyło w Małopolsce z końcem maja.

12 lipca 2018
Czytaj więcej o: Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły rekrutację w Małopolsce

OSTRZEŻENIE POGODOWE - możliwość wystąpienia burz

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Kluczach  w oparciu o prognozy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od godziny 13:00 dnia 11.07.2018r. do godziny 7:00 dnia 12.07.2018r. na obszarze województwa małopolskiego przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 do 25 mm lokalnie do 40 oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy opad gradu.

11 lipca 2018
Czytaj więcej o: OSTRZEŻENIE POGODOWE - możliwość wystąpienia burz