Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Promesa na utworzenie Centrum Doświadczania Świata

Przejdź do - Promesa na utworzenie Centrum Doświadczania Świata

W środę w siedzibie Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie, instytucji Województwa Małopolskiego, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień  odebrał z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki i Dyrektora MCP Rafała Soleckiego promesę na dofinansowanie projektu Centrum Doświadczania Świata – utworzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej w Kluczach.

25 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Promesa na utworzenie Centrum Doświadczania Świata

Życzenia dla jubilatki 103 urodzin!

Przejdź do - Życzenia dla jubilatki 103 urodzin!

Wójt Norbert Bień i inni przedstawiciele samorządu złożyli dzisiaj życzenia pani Władysławie Porcz z Rodak, która obchodziła 103 urodziny! To już druga taka okazja w naszej gminie. Niedawno, również 103 urodziny, obchodził mieszkaniec Chechła, Stanisław Kulawik.

25 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Życzenia dla jubilatki 103 urodzin!

Plenerowa droga krzyżowa w Kluczach

Przejdź do - Plenerowa droga krzyżowa w Kluczach

W Kluczach już po raz czwarty parafia zorganizowała drogę krzyżową w plenerze. Jej trasa, tak jak w poprzednich latach, kończyła się na wzgórzu „Czubatka”. Zobacz zdjęcia z plenerowej drogi krzyżowej na stronie internetowej parafii: www.parafiaklucze.pl

23 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Plenerowa droga krzyżowa w Kluczach

3 maja msza patriotyczna w Chechle

Przejdź do - 3 maja msza patriotyczna w Chechle

Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Paś oraz ks. kan. Marek Szeląg, dziekan dekanatu w Jaroszowcu i proboszcz parafii Chechło, zapraszają serdecznie na uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 3 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Chechle.

23 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: 3 maja msza patriotyczna w Chechle

Oddali cześć powstańcom styczniowym

Przejdź do - Oddali cześć powstańcom styczniowym

W związku ze zbliżającą się rocznicą bitwy, stoczonej pod Golczowicami podczas Powstania Styczniowego w 1863 roku, mieszkańcy Golczowic, przedstawiciele Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich w Golczowicach wraz z Wójtem Gminy Klucze Norbertem Bieniem i Sekretarzem Gminy Danielem Hickiewiczem złożyli kwiaty pod krzyżem upamiętniającym powstańców.

19 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Oddali cześć powstańcom styczniowym

Klucze – inwestycje w toku

Przejdź do - Klucze – inwestycje w toku

W Kluczach trwają prace budowlane przy dwóch dużych inwestycjach: realizowanej przez Gminę Klucze adaptacji Dworku Dietla do nowych funkcji społecznych i budowie komisariatu, realizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie przy udziale Gminy Klucze.

18 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Klucze – inwestycje w toku

Instytut Pileckiego szuka świadków epoki

Przejdź do - Instytut Pileckiego szuka świadków epoki

W Kluczach gościła ekipa filmowa, która dla Instytutu Pileckiego w Warszawie dokumentuje wspomnienia z okresu II wojny światowej i nowszej historii na naszym terenie. Realizatorzy nagrań spotkali się na razie z członkami kluczewskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK, ale planują odwiedzić także kolejnych świadków historii.

18 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Instytut Pileckiego szuka świadków epoki