Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – dofinansowanie przebudowy dróg w Gminie Klucze

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
22 kwietnia 2021

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań finansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród zadań, które otrzymają wsparcie, jest przebudowa drogi gminnej w Rodakach wraz z budową oświetlenia ulicznego oraz przebudowa dwóch odcinków drogi powiatowej w miejscowościach Rodaki, Ryczówek i Kwaśniów Górny (zadanie wieloletnie, rozpoczęte w ub. roku).

Pierwsze ze wspomnianych zadań, które znalazły się na zatwierdzonej liście przedsięwzięć dofinansowanych z rządowego funduszu, „Przebudowa drogi gminnej Nr 120147K w miejscowości Rodaki w Gminie Klucze wraz z budową oświetlenia ulicznego”, będzie kosztować łącznie 841 372 zł, a dofinansowanie wyniesie 588 960 zł.

W ramach projektu zostanie przebudowany odcinek drogi gminnej o długości 330 metrów w Rodakach na ul. Sosnowej. Kolejnym zadaniem, które uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jest obecnie realizowana przez Powiat Olkuski przy wsparciu Gminy Klucze przebudowa drogi powiatowej w miejscowościach Rodaki, Ryczówek i Kwaśniów Górny. Dzięki przyznanym środkom uda się zmodernizować prawie 6 km dróg na terenie naszej gminy – informuje Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, składając przy tej okazji podziękowania premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za przyznanie dofinansowania, a także wiceministrowi i posłowi Jackowi Osuchowi oraz wojewodzie Łukaszowi Kmicie za wsparcie inicjatyw z naszego terenu.

Zadanie związane z przebudową drogi powiatowej nr 1100K w miejscowościach Rodaki, Ryczówek i Kwaśniów Górny jest projektem wieloletnim, dofinansowanym z RFRD w latach 2020 – 2022 (o przyznaniu dofinansowania w ubiegłym roku pisaliśmy w tym artykule >>>). Wartość projektu ogółem wynosi 7 714 294 zł, a kwota dofinansowania w tym roku: 3 396 359 zł.

Łączna kwota dofinansowania, która trafi do małopolskich powiatów i gmin w 2021 roku na realizację 274 zadań wynosić będzie 287 351 281,34 zł. Środki zostaną przeznaczone na 229 nowych zadań drogowych w całym regionie, a także także 45 projektów wieloletnich, które otrzymały dofinansowanie w ramach naborów przeprowadzonych w latach ubiegłych.

O dofinansowaniu inwestycji w Małopolsce w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mówił wczoraj podczas briefingu prasowego wojewoda Łukasz Kmita.

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kierowcy i piesi będą mogli czuć się bezpieczniej. Dofinansowanie inwestycji w naszym regionie to również pobudzenie aktywności gospodarczej przedsiębiorców i efektywna walka z potencjalnymi skutkami spowolnienia gospodarczego wywołanymi epidemią. Unowocześniając małopolski system sieci dróg, przyczyniamy się do poprawy poziomu życia mieszkańców naszego województwa – podkreślił Łukasz Kmita.

Dofinansowanie w 2021 roku na zadania realizowane przez małopolskie samorządy:
• kontynuowane zadania wieloletnie – 45 zadań na kwotę 58 009 370,36 zł,
• nowe zadania jednoroczne – 167 zadań na kwotę 139 037 203,86 zł,
• nowe zadania wieloletnie – 62 zadania na kwotę 90 304 707,12 zł.

W ramach rozstrzygnięć Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych) w latach 2019 – 2024 do Małopolski trafi 539 989 101,34 zł na realizację zadań drogowych, wskazanych przez samorządy gminne i powiatowe.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Inwestycji w Małopolsce dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przedsawił podczas briefingu prasowego wojewoda Łukasz Kmita (fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie)

    Inwestycji w Małopolsce dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przedsawił podczas briefingu prasowego wojewoda Łukasz Kmita (fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie)

  • Powiększ zdjęcie Środki przyznane na drogę powiatową (mat. z briefengu)

    Środki przyznane na drogę powiatową (mat. z briefengu)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-04-22
Data publikacji:2021-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:316