Wójt Gminy Klucze - sylwetka

Wójt Gminy Klucze

Norbert Bień

Norbert Bień pełni funkcję Wójta Gminy Klucze drugą kadencję. Jest samorządowcem z wieloletnim doświadczeniem. Był radnym Powiatu Olkuskiego nieprzerwanie od pierwszej kadencji rady, tj. od 1998 roku, kiedy nastąpił nowy podział terytorialny kraju i utworzono powiaty. Był również członkiem Zarządu Powiatu.

Należy do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” (jest w zarządzie stowarzyszenia).

Do czasu objęcia stanowiska wójta był dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie Dolnym. Ze szkołą związany nie tylko z racji zarządzania tą placówką. Był także prezesem Stowarzyszenia UKS „Syborek” oraz wiceprezesem i założycielem Stowarzyszenia „Bractwo szkolne” - stowarzyszenie to w ciągu lat działalności zdobywało fundusze unijne na szereg inwestycji i programów edukacyjnych. Ich adresatami były organizacje lokalne, mieszkańcy gminy, a przede wszystkim dzieci i młodzież szkolna (w Kwaśniowie Dolnym, dzięki środkom zewnętrznym, powstały pierwsze w gminie Klucze przyszkolne boiska wielofunkcyjne).

Jest żonaty, ma dwóch synów. Posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego.

Wójt Gminy Klucze przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 14.00 - 16.00