Powiat Kyffhaüser - Niemcy

Powiat Kyffhaüser leży w niemieckim kraju związkowym Turyngia. Siedzibą powiatu jest miasto Sondershausen.

Do 1990 działała w mieście kopalnia potasu, obecnie przystosowana do użytku jako atrakcja turystyczna. Nadal jednak wydobywa się ze sztolni kopalnianych sól przemysłową.

Ze współpracy partnerskiej korzystają przede wszystkim szkoły, które organizują wymiany młodzieży. Podczas wspólnych spotkań uczniowie uczestniczą m.in. w warsztatach artystycznych: filmowych, teatralnych, tanecznych i muzycznych. Efektem współpracy było m.in. nagranie wspólnej płyty polskich i niemieckich wykonawców, w ramach projektu "Muzyka bez granic".

Porozumienie o współpracy Gminy Klucze z Powiatem Kyffhaüser zostało nawiązane w 2003 roku.

Powiat Kyffhaüser - Niemcy - herb