Apel Wójta Gminy Klucze

Herb Gminy Klucze

23 czerwca 2017

Wójt Gminy Klucze zaapelował o powstrzymanie się od kontaktu z wodami stojącymi i płynącymi w obrębie Klucz. Apel został wystosowany w związku z zagrożeniem epidemiologicznym z powodu nagromadzenia dużej ilości odpadów przez firmy prowadzące w Kluczach-Osadzie działalność związaną z przyjmowaniem odpadów.

Apel został wysłany do dyrektorów szkół i przedszkoli na terenie Gminy Klucze, a za ich pośrednictwem do uczniów. Wójt przestrzega w nim przede wszystkim przed kontaktem z wodami stawów: „Zielonego” i „Czerwonego” w Kluczach oraz stawu „przy Papierni”, „Malinka” i rzeki Białej Przemszy w Kluczach-Osadzie. Przypomniał także, iż w tych zbiornikach obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Poprosił również o zachowanie ostrożności do czasu usunięcia zagrożenia spowodowanego składowanymi odpadami.