Centrum Usług Społecznych w Kluczach

Centrum Usług Społecznych (dawny Ośrodek Pomocy Społecznej przekształcony w 2021 r. uchwałą Rady Gminy Klucze w CUS,  link do uchwały u dołu strony) jest jednostką budżetową powołaną do realizacji usług społecznych, będących zadaniami własnymi Gminy Klucze oraz zadaniami z zakresu administracji rządowej zleconymi Gminie Klucze.

Celem ośrodka jest zapobieganie trudnym sytuacjom życiowym mieszkańców naszego regionu, poprzez wspieranie ich w dążeniu do zaspokajania niezbędnych potrzeb umożliwiających życie w godnych warunkach oraz podejmowanie działań zmierzających do ich usamodzielnienia i integracji ze środowiskiem.

CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH

32-310 KLUCZE
ul. Zawierciańska 16
e-mail: ops@gmina-klucze.pl

Oficjalna strona internetowa CUS w Kluczach dostępna jest pod linkiem: https://cus.gmina-klucze.pl/

UCHWAŁA NR LIV/334/2021 RADY GMINY KLUCZE z dnia 10 grudnia 2021 r. w sprawie przekształcenia Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach w Centrum Usług Społecznych w Kluczach oraz nadania mu Statutu.