Data publikacji: 2022-12-07

Najlepsi sportowcy nagrodzeni

W mikołajkowe, grudniowe popołudnie osiemnastu młodych sportowców otrzymało nagrody Wójta Gminy Klucze za wysokie osiągnięcia sportowe. Przyznawane są one dzieciom i młodzieży na podstawie uchwały Rady Gminy Klucze na wniosek klubów sportowych, bądź rodziców tudzież opiekunów prawnych. Mogą je otrzymać sportowcy, będący mieszkańcami gminy Klucze lub trenujących w klubach, znajdujących się na tym terenie. Na podstawie złożonych wniosków do Wójta Gminy Klucze oraz opinii Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Gminy Klucze, przyznano nagrody pieniężne w wysokości od 500 zł do 700 zł.

Gratulacje wyróżnionym sportowcom składał w siedzibie urzędu (sala PCI) Wójt Gminy Klucze Norbert Bień wraz z Sekretarzem Gminy Danielem Hickiewiczem oraz Jarosławem Rakiem, który zajmuje się min. współpracą z organizacjami pozarządowymi.

W tym roku poszerzył się krąg dyscyplin sportowych, w których sukcesy odnoszą młodzi ludzie. Wyróżnieni zostali zawodnicy uprawiający: zapasy, judo, ju-jitsu, akrobatykę sportową, lekkoatletykę, triathlon, pływanie, a nawet szachy.

Największą grupę nagrodzonych stanowili zapaśnicy z Klubu Sportowego „Hardzi" z Jaroszowca: Kinga Januszek, Jakub Bujakiewicz, Julia Olek, Jacek Szromnik, Mateusz Pałka, Eryk Warwas oraz Igor Warwas, którzy coraz częściej odnoszą duże sukcesy podczas różnego rodzaju turniejów czy mistrzostw. W 2022 r. „Hardzi” wywalczyli 4 medale Mistrzostw Polski (jeden srebrny, trzy brązowe) - trzy w stylu klasycznym i jeden w zapasach kobiet. O sukcesach zapaśników można poczytać tutaj. Nagrodzone zostały dwie młode pływaczki – siostry Jarosz: Hanna, będąca zawodniczką SMS "Unia Oświęcim i Helena, należącej do UKS "Omega" Olkusz. Obie osiągają duże sukcesy w pływaniu, podobnie jak Maksym Choma, zawodnik UKS "Feniks" Dębica, który również otrzymał nagrodę Wójta Gminy Klucze. Z kolei w dziedzinie akrobatyki sportowej za sukcesy sportowe nagrodę otrzymały: Nadia Płonka, trenująca w UKS "Korona" Olkusz oraz Emilia Cholewa, zawodniczka „Acro Studio” Katowice. Nagrodzeni zawodnicy uprawiający sporty walki, to: Szymon Kubański, reprezentujący UKS "UKEMI JUDO" w Wolbromiu oraz Patryk Smentek, trenujący ju-jitsu w UKS „Samuraj Klucze". W lekkoatletyce duże osiągnięcia mieli: Kuba Dolezy, zawodnik KS Olkusz oraz Patryk Rychlik – zawodnik MOS CSiR Dąbrowa Górnicza. Z kolei Karolina Jędrocha, została nagrodzona za sukcesy triathlonowe. Swoje umiejętności sportowe szlifuje w Klubie Triathlonowym "TRIWAWA" w Warszawie. Wójt Gminy klucze nagrodził także zawodniczkę klubu szachowego UKS "Hetman Koronny" w Trzebini – Blankę Polakiewicz. Wbrew pozorom szachy, to dyscyplina, która również wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej, a przede wszystkim, to trening dla umysłu.

Uroczystość ta, jest coroczną okazją ku temu, by dać wyraz uznania osiągnięciom rodzimych sportowców! Serdecznie gratulujemy odznaczonym, ich rodzicom, opiekunom i trenerom. Wasze osiągnięcia są wynikiem zbiorowego wysiłku wymienionych osób oraz dowodem nie tylko sprawności fizycznej, ale i ogromnego hartu ducha. Dzięki nim promujecie sprawność i kulturę fizyczną oraz naszą Gminę, za co serdecznie dziękujemy!

Dyplomy dla najlepszych sportowców
Sportowcy podczas uroczystości wręczenia Nagród Wójta za wybitne osiągnięcia sportowe
Wójt Gminy Klucze wręcza sportowcom Dyplomy z gratulacjami za osiągnięte wyniki
Wójt Gminy Klucze wręcza Dyplomy z gratulacjami za osiągnięte wyniki