Data publikacji: 2023-01-17

Hala sportowa przy SP Klucze już działa!

Dzisiaj, tj. 17 stycznia 2023 r. odbyły się pierwsze zajęcia wychowania fizycznego na nowo wybudowanej hali sportowej przy SP Klucze. Uczestniczyli w nich - i to czynnie - Wójt Gminy Klucze Norbert Bień oraz Wiceminister Sportu i Turystyki, Pełnomocnik Rządu ds. infrastruktury sportowej Jacek Osuch, który przybył na zaproszenie gospodarza gminy i Dyrekcji SP Klucze. Wszystkich gości, obecnych podczas tej swoistej inauguracji, powitała pani dyrektor Marta Dziura. Oprócz wspomnianych osób, w wydarzeniu uczestniczyli także m.in. Sekretarz Gminy Daniel Hickiewicz, kierownik CUS w Kluczach, Organizator Społeczności Lokalnej Jarosław Rak, Przewodniczący Rady Gminy Klucze Bogusław Paś, urzędnicy gminni odpowiedzialni za pozyskanie środków zewnętrznych na inwestycję - pani Joanna Smentek oraz czuwający nad postępem prac – pani Anna Szymczyk, Dariusz Rozum Prezes Zarządu Polskiego Związku Sumo, Prezydent Europejskiej Federacji Sumo, a także nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły w Kluczach i oczywiście dzieci oraz młodzież szkolna.

Nowa hala, poświęcona przez kluczewskiego proboszcza 6 stycznia 2023 r., po Orszaku Trzech Króli, jeszcze pachnie świeżością i jest, jak stwierdził wiceminister Jacek Osuch, jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym obiektem sportowym w powiecie”, powstałym dzięki determinacji obecnych władz. Jak wspomniał Wójt Gminy Klucze – inwestycja ta była planowana od 30 lat, a teraz te plany udało się zrealizować. Było to wyzwanie, podjęte wspólnie z Radą Gminy, zakończone sukcesem, dzięki pozyskanym przez Gminę środkom zewnętrznym: 1 mln złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa, 5 mln złotych z ministerialnego programu „Sportowa Polska” oraz 4 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całość inwestycji wyniosła niespełna 18 mln zł, a jej wykonawcą było, wyłonione w postępowaniu przetargowym, Przedsiębiorstwo Budowlano – Produkcyjne „ŁĘGPRZEM” Sp. z o. o. z Krakowa.

Hala o wymiarach 42 x 28 m składa się z dużego boiska, pokrytego specjalną, antypoślizgową nawierzchnią oraz zaplecza sportowego. Mieszczą się w niej szatnie, prysznice, pomieszczenia socjalne, magazyny, gabinety i mniejsza salka do zajęć ruchowych i siłowych (na piętrze). W obiekcie można prowadzić zajęcia gimnastyczne oraz rozgrywać mecze piłki halowej, siatkowej, koszykowej, nożnej, a nawet zagrać w tenisa. Znajduję się tam również taras widowiskowy z miejscami siedzącymi dla kibiców. Hala zaopatrzona jest też w elektroniczne tablice wyników oraz system elektroakustyczny, umożliwiający nagłośnienie płyty boiska oraz widowni. Wokół obiektu są zaś wybudowane nowe miejsca parkingowe.

Na chwilę obecną z hali korzystać mogą uczniowie SP Klucze, ale zgodnie z założeniami będzie ona dostępna również dla klubów sportowych oraz wszystkich chętnych mieszkańców gminy (będzie to możliwe po zakończeniu procedur formalnych, związanych z możliwością udostępniania obiektu, będących w trakcie realizacji).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia wykonanych przez pracowników UG Klucze i CUS.

Hala sportowa w Kluczach- pierwsze zajęcia sportowe