II edycja rajdu Wiejskiego

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
31 sierpnia 2015

Po raz kolejny Stowarzyszenie Vajra zorganizowało rajd. Tym razem była to druga edycja Rajdu Wiejskiego.

W rajdzie, zorganizowanym w Rodakach, wzięło udział 40 osób z różnych zakątków Polski, w tym z Warszawy, Krakowa, Katowic, Sosnowca i Bytomia. Trasa, przeprowadzona po terenie gminy Klucze, liczyła ok. 12 kilometrów.

 W tym rajdzie stawialiśmy głownie na dobrą zabawę - mówi Marta Kołodziej szefowa całego przedsięwzięcia. - Nie zabrakło też nutki rywalizacji i humoru. Zawodnicy mogli sprawdzić się na przykład w rzucie gumiakiem do beczki oraz moherowym beretem i podkową. Jako, że był to rajd wiejski, nie mogło zabraknąć takich konkurencji jak: sadzenie i zbieranie ziemniaków, prowadzenie zepsutych taczek z wodą, czy szukania przeszłości w Izbie Regionalnej.

Jak mówią organizatorzy, wszyscy wrócili z rajdu wzbogaceni doświadczeniami z polskiej wsi i turystycznymi walorami, jakie oferuje nasza gmina. A Stowarzyszenie Vajra zapowiada już kolejne rajdy w stylu country w innych miejscowościach naszej gminy.

Bardzo dziękujemy Pani Sołtys Barbarze Wojnar za gościnę i udostępnienie pomieszczeń świetlicy na bazę raju, przybliżenie wszystkich atrakcji wsi Rodaki oraz za podarowanie rękodzieł na nagrody dla uczestników a mieszkańcom za miłe przyjecie naszych gości. Dziękujemy także Pani Halinie Ładoń za udostępnienie Izby Regionalnej oraz za gościnność - dodają organizatorzy rajdu.

Więcej informacji oraz galerię zdjęć można zobaczyć na www.wiejski.vajra.org.pl

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Rajd Wiejski

  Rajd Wiejski

 • Powiększ zdjęcie Rajd Wiejski

  Rajd Wiejski

 • Powiększ zdjęcie Rajd Wiejski

  Rajd Wiejski

 • Powiększ zdjęcie Rajd Wiejski

  Rajd Wiejski

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-08-31
Data publikacji:2015-08-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:2397