Promujemy nasz region i gminę

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
17 marca 2016

Kwaśniów: II miejsce w ogólnopolskim konkursie Hotelowe Bajanie

Zuzanna Brodzińska ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie Hotelowe Bajanie.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu legendy związanej z regionem, gminą, miejscowością czy szkołą. Praca Zuzi (13 stron znormalizowanego maszynopisu) powstała w oparciu o historię zasłyszaną od jej prababci, a opowiada o „ Rojówkach, skarbie i tajemniczych światełkach". Miejscem akcji są tereny położone w Kwaśniowie, rodzinnej miejscowości uczennicy.


W konkursie wzięło udział ponad 356 szkół z całej Polski, 1782 prace pisane zarówno przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych bez podziału na kategorie wiekowe.


Konkurs organizowany był przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom, a jego celem jest stworzenie publikacji napisanej przez dzieci dla dzieci, przybliżającej i promującej poszczególne regiony Polski. Dochód ze sprzedaży książki wesprze podopiecznych Fundacji HPD.
Oprócz II miejsca Zuzia wygrała 40% zniżkę na tygodniowy pobyt dla całej swojej klasy w samym centrum Zakopanego w hotelu Diamond's- Rzemieślnik.


Podczas tej klasowej wycieczki uczniowie będą mieli okazję lepiej poznać zimową stolicę Polski ( w programie przewidziane są m.in. wycieczki, zwiedzanie, a także inne atrakcje).

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Fundacja Hotel Polskie Dzieci

    Fundacja Hotel Polskie Dzieci

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-03-17
Data publikacji:2016-03-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Tomasz Tomsia
Liczba odwiedzin:2176