V Gminny Konkurs MAT-EKO & EKO-MAT

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
24 marca 2016

Już po raz piąty uczniowie ze szkół podstawowych z Gminy Klucze zmagali się z zadaniami Konkursu Matematyczno-Ekologicznego, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Ryczówku.

Na wstępie, w wiosenny nastrój wprowadziły wszystkich zgromadzonych  przedszkolaki w tradycyjnych strojach krakowskich.

I etap konkursu obejmował zbiórkę makulatury w macierzystych szkołach oraz zadanie Web Quest. Najwięcej makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia zebrały szkoły: I miejsce SP Chechło, II- SP Bydlin i SP Rodaki, III- SP Ryczówek. Razem uczniowie szkół podstawowych z Gminy Klucze zebrali 12 578 kg makulatury. Statystycznie na jednego ucznia przypadło 14,7 kg. Oszczędziliśmy przed ścięciem około 230 drzew! BRAWO!  Zadanie konkursowe Web Quest polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej „Matematyka jest wszędzie”. Wszyscy uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z zadaniem, ale komisja wyróżniła prezentacje uczniów z Kwaśniowa, Ryczówka i Bydlina.

 II etap konkursu MAT-EKO&EKO-MAT polegał na rozwiazywaniu w dniu konkursu zadań matematycznych o tematyce ekologicznej, w 3-osobowych zespołach. Tu bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z SP w Kluczach, zdobywając max liczbę punktów, na II miejscu była SP Chechło a III SP Bydlin.

Sumując punkty za makulaturę, Web Quest i zadania matematyczne na pozycje lidera wyszła SP w Chechle i to w ich ręce trafił przechodni puchar. II miejsce zajęła SP w Bydlinie a III SP w Ryczówku. Nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w Gminnym Konkursie MAT-EKO&EKO-MAT ufundował Urząd Gminy Klucze i Rada Rodziców ZSP w Ryczówku. Serdecznie dziękujemy!  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Przygotowanie do konkursu szkół

  Przygotowanie do konkursu szkół

 • Powiększ zdjęcie Występ przedszkolaków w strojach ludowych

  Występ przedszkolaków w strojach ludowych

 • Powiększ zdjęcie Wręczenie nagród

  Wręczenie nagród

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-03-24
Data publikacji:2016-03-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Tomasz Tomsia
Liczba odwiedzin:2522