WARSZTATY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII W SZKOŁACH NASZEJ GMINY

WARSZTATY O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII  W SZKOŁACH NASZEJ GMINY

W dniach 6-9 listopada w szkołach podstawowych gminy Klucze odbyły się warsztaty dotyczące odnawialnych źródeł energii, w których udział wzięli uczniowie klas VI i VII. Celem warsztatów było przybliżenie uczniom zagadnień z obszaru odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. W trakcie trwania warsztatów, po części teoretycznej, instruktor przeprowadził z dziećmi doświadczenia za pomocą modeli pokazujących praktyczną stronę przebiegu procesów wykorzystujących odnawialne źródła energii, tj. model turbiny wiatrowej, model panelu fotowoltaicznego, czy też wytwarzanie energii elektrycznej na modelu elektrowni wodnej. Podczas warsztatów każde dziecko własnoręcznie wykonało dla siebie gadżet ekologiczny – przypinkę z rysunkiem bądź ekologicznym hasłem, co dało im możliwość utrwalenia zdobytej właśnie wiedzy. Na zakończenie warsztatów prowadzący przeprowadził interaktywny test wiedzy o OZE, w którym uczniowie, podzieleni na grupy, rywalizowali o miano najpilniejszego słuchacza warsztatów.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu pn.: „Klucze do dobrej energii” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Warsztaty z OZE - SP Bydlin.
Warsztaty z OZE - SP Chechło.
Warsztaty z OZE - SP Jaroszowiec
Warsztaty z OZE - SP Jaroszowiec.
Warsztaty z OZE - SP Klucze.
Warsztaty z OZE - SP Rodaki.
Warsztaty z OZE - SP Ryczówek.