Kolejne powołanie, szkolenie i przysięga

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
15 marca 2019

W marcu kolejnych 133 ochotników wstąpiło w szeregi małopolskich Terytorialsów. Wkrótce złożą uroczystą przysięgę wojskową w podkrakowskiej Rząsce.

Ochotników, którzy do tej pory nie pełnili żadnej formy służby wojskowej, czeka intensywne szkolenie. W szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej wstępują zarówno osoby aktywne społecznie, o ugruntowanej pozycji zawodowej, jak i te, które są jeszcze na etapie poszukiwania własnej drogi. Różnią się wiekiem, umiejętnościami, doświadczeniem zawodowym i zainteresowaniami, ale wszystkich łączy ogromny entuzjazm i chęć zadbania o bezpieczeństwo swojej lokalnej społeczności. Wszystkich żołnierzy czeka pełen cykl szkoleniowy od podstaw – informuje mjr Bartosz Kubal, Oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Najważniejszym elementem szkolenia jest nauka praktycznych umiejętności. W programie przewidziano zajęcia z podstaw taktyki, topografii, przetrwania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. Ukoronowaniem szkolenia będzie tzw. pętla taktyczna, czyli sprawdzian z zakresu wszystkich nabytych umiejętności. „Szesnastka” zakończy się uroczystą przysięgą wojskową w dniu 24 marca i 14 kwietnia na terenie Jednostki Wojskowej w Rząsce.

Osoby, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w WOT mogą skorzystać z takiej możliwości do końca roku. Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

Dodatkowe informacje:

www.terytorialsi.mil.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-15
Data publikacji:2019-03-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:227