W Kluczach powstanie hala sportowa. Otwarcie obiektu – w 2023 roku!

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 marca 2021

Pierwsze wbicie łopaty na miejscu przyszłej budowy hali sportowej w Kluczach to symboliczny gest w dniu przekazania terenu budowy dla tej inwestycji. W spotkaniu na placu przed kluczewską szkołą podstawową, gdzie będzie wybudowana hala, uczestniczyli wiceminister Jacek Osuch, wójt Norbert Bień wraz z przedstawicielami samorządu, a także reprezentanci wykonawcy prac, które niebawem się rozpoczną. Budowa hali zaplanowana została na dwa lata. Obiekt powinien zostać otwarty w końcu maja 2023 roku. 

Jak podkreślił Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, będzie to okazały obiekt sportowy. Hala będzie służyć całej społeczności gminy, ale także gościom, którzy będą tutaj uczestniczyć na przykład w rozgrywkach sportowych. Będzie to jedna z większych hal, jeśli chodzi o wymiary tzw. parkietu do gry – jego powierzchnia wyniesie 28 metrów na 43 metry!

Budowa hali sportowej to inwestycja, na którą samorząd Gminy Klucze przeznaczy ponad 16 mln złotych. Same roboty budowlane (bez kosztów dokumentacji) wyniosą 15 986 190 złotych. Inwestycja ta odbędzie się z dofinansowaniem, bowiem gmina otrzymała 5 mln zł z rządowych środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2019 (umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków ówczesnego Ministerstwa Sportu podpisali w czerwcu 2020 roku wójt Norbert Bień i sekretarz stanu w ministerstwie Jacek Osuch, o czym informowaliśmy w tym artykule >>>). Kolejne dofinansowanie budowy hali pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i wynosi 4 mln złotych (w grudniu ub, roku pisaliśmy o przekazaniu gminie czeku z RFIL >>>). Natomiast tydzień temu wójt podpisał umowę na budowę hali sportowej z przestawicielem krakowskiego Przedsiębiorstwa Budowlano-Produkcyjnego „ŁĘGPRZEM”, które podobne obiekty budowało już m.in. w Krakowie i Dębnie.

Na zdjęciach: uczestnicy spotkania związanego z przekazaniem terenu pod inwestycję i jej symbolicznego rozpoczęcia: sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej Jacek Osuch, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, prezes zarządu PBP ŁĘGPRZEM Kazimierz Zagórski (wykonawca inwestycji), kierownik kontraktu Marcin Krummel, kierownik budowy Kazimierz Groński oraz inspektor nadzoru inwestorskiego Krzysztof Popczyk, a także samorządowcy z Gminy Klucze – sekretarz gminy Daniel Hickiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluczach i radna Powiatu Olkuskiego Marta Dziura, radny Gminy Klucze Paweł Krawczyk, kierownik Referatu Gospodarki i Rozwoju Urzędu Gminy Klucze Jarosław Polak oraz koordynator ds. sportu w Gminie Klucze Jarosław Rak.

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Symboliczne pierwsze wkopanie łopat w miejscu przyszłej budowy hali

  Symboliczne pierwsze wkopanie łopat w miejscu przyszłej budowy hali

 • Powiększ zdjęcie Na zdjęciu od prawej: wiceminister Jacek Osuch, wójt Norbert Bień i prezes zarządu przedsiębiorstwa, które wykona halę, Kazimierz Zagórski

  Na zdjęciu od prawej: wiceminister Jacek Osuch, wójt Norbert Bień i prezes zarządu przedsiębiorstwa, które wykona halę, Kazimierz Zagórski

 • Powiększ zdjęcie Spotkanie z okazji przekazania terenu pod budowę hali w Kluczach

  Spotkanie z okazji przekazania terenu pod budowę hali w Kluczach

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie W tym miejscu przy szkole podstawowej ruszy budowa hali

  W tym miejscu przy szkole podstawowej ruszy budowa hali

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie Wizualizacja hali sportowej, która powstanie w Kluczach

  Wizualizacja hali sportowej, która powstanie w Kluczach

 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-03-25
Data publikacji:2021-03-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:775